Hitit Makina 1997 yılında insanoğlunun en temel ihtiyaç maddelerinden biri olan buğday un’unun üretiminde hayati öneme sahip kare elek makinası imalatı ile değirmen sektöründeki faliyetine başlamıştır.Üretim standartını, dünya da değirmencilik sektöründe uygulanan en son teknoloji ve bilgi birikimini takip ederek ürünlerine uygulamayı hedefleyen Hitit Makina 2001 yılında ilk ihracatını yaparak bu hedefini gerçekleştirmiştir.

 

        2007 yılında kapalı saha üretim alanı ve makina parkını artırarak CNC tezgahlarla üretime geçmiş ve büyük bir hızla teknolojik yatırım ve yeniliklere devam etmektedir. Hitit Makina yaşanan bu kısa süreç de edindiği bilgi ve tecrübeyi know-how (teknoloji transferi) yöntemiyle daha ileri seviyelere çıkarmayı hedeflemiş ve 2007 yılında ilk uygulamasına vals makinası üretimini Almanya’da faliyet gösteren bir firma ile anlaşarak başlamıştır. İlk prototip makinanın yapılması ve iki yıllık un fabrikası ortamında performans değerlendirmesinin başarılı olması neticesinde Avrupa pazarında satışına başlanmıştır. 2010 yılında Almanya iç pazarında en çok tercih edilen markalar arasına girmeyi başarmıştır.

 

      Bu gelişmeler doğrultusunda ilk başlarda kare elek makinası üreten firmamız yurtiçi ve dışına komple tesis, kapasite artırımı, imalat sonrası montaj, fabrika bakımları, yedek parça tedariki ve otomasyon uygulaması yapan bir yapıya kavuşmuştur.

 

        Hitit Makina’nın ürün yelpazesinde bulunan tüm makinalar da CE belgesi mevcut olup firmamızın kurumsal kalitesinin de artırılması için ISO 9000 kalite belgesi alınmış ve bu vizyon ile ar-ge, üretim, kalite kontrol, satış, ve satış sonrası hizmetleri ile değirmencilik sektörüne daha kaliteli hizmet sunmaya çalışmaktadır.

 

       Hitit Makina, kalitesine olan güvenin bir neticesi olarak yaptığı tüm makine ve ekipmanlara 3 yıl mekanik, 10 yıl yedek parça temini ve 24 saat de yerinde servis garantisi vermektedir.

 

      Un ve Unlu mamüllerin lezzete giden yolculuğunda siz değerli değirmencilerimize yaptığımız güvenli, ekonomik ve kaliteli makina ve ekipmanlarla Hitit Makina olarak hizmet vermek azmi ve mutluluğu ile tüm müşteri ve sektörümüzün değerli üyelerine teşekkür ederiz.